Potencia növelése Ismert szakmai adat, hogy a negyven év feletti férfiak közel 25 százalékánál fordul elő valamilyen vizelettartási probléma, vizeletcsepegés, az inkontinencia valamilyen formája. A leggyakoribb a tüsszentés, köhögés, nagyobb tömegű tárgyak emelése által kiváltott akaratlan vizeletvesztés, de lehet ennek akár neurológiai oka, vagy a cukorbetegség is, de nem ritka a gerinc, vagy idegsérülés sem.

A prosztatarák műtéti és sugárkezelését követően is számolni lehet rövidebb, vagy akár hosszabb ideig tartó inkontinenciával. A kezelés során megsérülhetnek, gyengülhetnek a medencefenék izmai, idegei, ez az oka annak, hogy egy évvel a beavatkozást követően az érintettek átlagosan 20 százaléka vizelettartási problémákkal küzd.

Az inkontinencia kialakulásának kockázatát növeli a koffein és az alkoholfogyasztás, továbbá igen komoly szerepet játszhat a túlsúly is, hiszen a súly gyarapodása okozta nyomásnövekedés miatt a húgyhólyag működését szabályozó izmok meggyengülnek. Az életkor előrehaladtával szinte minden férfinél prosztata-megnagyobbodás jelentkezik, a prosztata beszűkíti a húgycsövet, és ez vizeletcsepegést okoz.

Míg a nők kamaszkoruk óta hozzászoktak betét viseléséhez, a férfiak először többnyire negyven felett szembesülnek a problémával, ami számukra - túlmenően életminőségük romlásán - sok esetben lelki problémát is jelent. Sokuknak ez az új szituáció szorongással jár, tragédiaként, férfiasságuk elvesztéseként élik meg, így nem véletlen az a statisztikai adat sem, hogy a férfiak jelentős hányada vizeletvesztéséről még orvosának sem beszél.

Merj beszélni róla!
Sokan gondolják, hogy ez a probléma csak keveseket érint, ráadásul pechükre éppen őket. Ez óriási tévedés, hiszen, ha az előzőek szerint abból indulunk ki, hogy minden negyedik férfit érint, akkor kizárt, hogy ismerőseink, barátaink, rokonaink között ne legyen valaki, aki ugyanúgy küzd, vagy szerencsésebb esetben már megküzdött az inkontinencia okozta gondokkal.
Nagyon fontos, hogy a férfiak is merjenek beszélni róla, részben azért, hogy ne maradjanak egyedül a problémával, másrészt nem kizárt, hogy akaratlan vizeletcseppegése, vizeletvésztése, hólyaggyengesége könnyen kezelhető.

Ezért nagyon fontos a megfelelő szakember, legyen az urológus, vagy gátizomtorna szakértő felkeresése, szinte biztos, hogy az inkontinencia mértéke csökkenthető, vagy akár meg is szüntethető.

Mi segíthet?
Első körben a gátizomtorna, hiszen az, az inkontinencia egyes típusainak (pl. a nevetéskor, köhögéskor jelentkező úgynevezett stresszinkontinencia) majd háromnegyedénél sikerrel jár. Segíthet a rendszeres, mindennapi testmozgás, illetve szükség esetén a fogyás. A gyógyszeres kezelés általában a mögöttes okot célozza meg, például hólyagproblémákat, a megnövekedett prosztatát, vagy a neurológiai rendellenességeket. Súlyos stressz-inkontinencia esetén, miután semmilyen más terápia nem járt sikerrel, a műtét is megoldás lehet. A PelviPower tréning, kellemes környezetben, kényelmesen, egy fotelben ülve erősíti, karbantartja a medencefenék meggyengült izmait, a biofeedback tréning megtanítja ezen izmok érzékelését, illetve megmutatja, hogy ezen izmok és azok akaratlagos működtetése aktuálisan milyen állapotban vannak. A PelviPower segít továbbá a merevedési zavarban szenvedő és a potenciagondokkal küzdő férfiaknak is, fokozza a vérkeringést a nemi szervekben és normalizálja az izomtónust a gátizomzatban.

Kiknek segíthet?
Ha figyelembe vesszük az előzőeket, akkor egy szóval válaszolva - mindenkinek! Férfiaknak, akik még nem szembesültek a problémával, éppen azért, hogy az ne is következzen be, akik meg már együtt élnek a gondokkal pont azért, hogy azoktól megszabaduljanak.

A PelviPower tréning standard programjai közül kiválasztható, hogy kinek melyik program ajánlott, de maga a program akár személyre is szabható. A programot szakorvosunk az előzetes felmérés és vizsgálat alapján választja ki.

Ne habozzon, merjen beszélni róla, tartozzon Ön is azok közé, akik gyógyulásuk érdekében nemcsak megtették ezt az első lépést, hanem a problémájukról már múlt időben beszélhetnek!