SZÜLÉS UTÁN
-
KERESKEDELMI ALKALMAZOTT, 28 ÉVES
- 2 hónappal a szülés után
- gátrepedés II
- nem sportos
A szülés során bekövetkezett gátrepedés és sérülések következtében inkontinencia panaszok léptek fel. A helyreállítási gimnasztika első tanításánál sikerült megértetni a medencefenék izomzatának működését, de a kivitelezés bizonytalan és rendszertelen volt.
Tovább olvasom
A tréning kezdetekor a páciensnek még voltak enyhe inkontinencia problémái, a gyerek emelésénél és cipelésénél. Az aktív gimnasztikát nem végezte el, mivel az inkontinencia problémái bizonyos mértékig visszatértek, így a gyógyulási folyamat stagnált.
A tekercs helyzetének meghatározása több fájdalmas helyet mutatott a medence- és gátizomzat területén. Itt a tekercset a fájdalom helyéhez került pozicionálásra, a frekvencia növelésére csak fájdalommentes állapotban került sor. A fájdalmat egyszer a szakrális területen jelölték meg, egyszer lényegesen mélyebben a hüvelyben a vaginális területen.
A fájdalompontok lazítása után lehetett a tekercs helyzetét meghatározni és feljegyezni.
A további kezelések fájdalommentesek maradtak. A páciens elsajátította a medence- és gátizomzat össze-húzásának lehetőségeit az első 2-3 alkalommal, és sokkal célzottabban tudta kivitelezni a helyreállítási gimnasztika gyakorlatait. Az első tréningsikerek a harmadik kezelés után jelentkeztek, a 8. kezelésnél a beteg szinte tünetmentes volt.
PROSZTATAMŰTÉT UTÁN
Kilenc évvel ezelőtt a prosztata eltávolításra került. A műtét után közvetlenül súlyos inkontinenca alakult ki, napi 4-5 betétre volt szükség. Az akkor újdonságnak számító mágnesszékes kezeléssel (10 alkalom) jelentős javulás volt elérhető, azóta napi 2 betétre volt szükség.
Tovább olvasom
A beteg életminősége jelentősen rosszabb lett, társaságba nem nagyon járt, munkáját nem tudta folytatni, leszázalékolásra került. Magyarországon elsők között vett részt a legújabb PelviPower tréningen, már az első kezelésekkel sikerült a letapadt izmokat fellazítani, a kezdeti 10%-os Biofeedback teljesítménye a harmadik kezelést követően 45-50%-ra növekedett. A fokozatosan növelt intenzitással és speciális frekvenciákkal a nyolcadik alkalmat követően elegendő volt már csak napi egy betét viselése, a kezelést befejezve már csak biztonságból hordja a betétet.
Stresszinkontinencia
-
63 éves háziasszony
-
2018. február
A nőgyógyász stresszinkontinencia diagnózissal (stádium 1-2) utalta medence- és gátizomtréningre.
Az anamnézis felvételekor jelezte a beteg, hogy ha emelkedőn, vagy lépcsőn, vagy ha gépkocsiba beszáll, illetve tüsszentésnél újra és újra, egyre erősebb, akaratlan vizeletcsepegés lép fel. Éjszaka gyakran, akár 2-3 alkalommal is ki kell mennie WC-re.
Tovább olvasom
A vizelettartási napló megerősítette a gyanút, hogy egyidejűleg késztetéses inkontinencia is fennáll, 12-14 vizelés naponta, kb. 200 ml mennyiséggel.
Az önálló medence- és gátizomtréning betanítása után, melyet naponta 2-3 alkalommal kell elvégezni a betegnek, elmagyaráztuk a hölgynek azt a stratégiát, amelyek segítenek a húgyhólyag kapacitását újra megnövelni.
A mágnesterápiás tréningnél a kevert inkontinencia programot állítottuk be, hogy mindenek előtt a medence- és gátizomzatot erősítsük és fokozzuk ezen a területen a vérkeringést. Alkalmaztuk a biofeedback tréninget is az izommozgás megjelenítéséhez.
A beteg visszajelzése szerint még izomláza is volt.
Mindössze 4 kezelést követően, vagyis már az 5. alkalommal jelezte a beteg, hogy már nem kell éjszaka felkelnie, és az emelkedőn, lépcsőn is, megszűnt a nemkívánatos vizeletcsepegés!